Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Świątecznie, czyli pięknie i smacznie

Świątecznie, czyli pięknie i smacznie

Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie 15 grudnia 2022 gościł uczniów sześciu szkół z Warmii i Mazur – uczestników II Międzyszkolnego Konkursu na Najpiękniejszy Stół Bożonarodzeniowy.

Stół – serce domów – to jeden z piękniejszych symboli kultury, bo jednoczy i karmi.

Stół z kruchym opłatkiem, migoczący świecami i zastawionym tradycyjnymi wigilijnymi daniami to już sacrum, które niebawem wkroczy w naszą codzienność i ją odmieni.

Konkurs zorganizowany w naszym Witosie przemienił czwartek w święto: talentów, pasji, wzajemnych inspiracji.

Niełatwe zadanie miało Jury (p. Anna Jusis z Centrum Ogrodniczego z Ostródy, p. Wojciech Rabiega,  szef kuchni restauracji Nad Sandelą w Lubawie, p. Dariusz Struciński, szef kuchni hotelu w Starych Jabłonkach), bo wszystkie stoły wyglądały po prostu pięknie i oryginalnie, a wszystkie pierogi naprawdę smakowały, zachwycając i ciastem, i farszem.

Ale – jak to w konkursie – miejsca przyznano:

1. zajęli Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka,
  2. Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych z Elbląga
  3. Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Dobrocina

Na nasze uznanie zasługują Wszyscy – ogromne brawa kierujemy jednak do reprezentantek naszej szkoły: Zuzanny Barczak i Patrycji Krasodomskiej. Dziewczyny, dziękujemy!

Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy do naszych Gości:

Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego,

Pani Redaktor Gazety Ostródzkiej Barbary Chadaj-Lamcho (który to już raz?)

oraz telewizji Mazury.

Dziękujemy Sponsorom: Radzie Rodziców, p. Rafałowi Pisarskiemu z Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej.

Konkurs zorganizowały: Anna Ismer, Katarzyna Arcichowska-Pisarska, Monika Mikułan, Dominika Ulaniuk, Marta Karolina Wiśniewska i Sylwia Jursza.

->>GALERIA<<-

0Shares

© 2021 - Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: virtualmedia