Projekt Mechatroniczny Witos
Powiat Ostródzki realizuje projekt pn. „Mechatroniczny Witos”, którego celem jest podniesienie kwalifikacji i kompetencji dwóch nauczycieli przedmiotów zawodowych (2M) poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, unowocześnienie treści kształcenia oraz doposażenie bazy dydaktycznej w zawodzie technik mechatronik w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 lutego do 30 września 2025 r.
Zakres wsparcia
Projekt obejmuje wsparciem Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie, a jego główną grupą docelową są nauczyciele przedmiotów zawodowych kształcący w kierunku technik mechatronik.
Doposażenie bazy dydaktycznej
W ramach projektu zostaną unowocześnione i doposażone trzy pracownie:
-
Pracownia nr 33 – modernizacja wyposażenia na potrzeby kierunku technik mechatronik,
-
Pracownia nr 34 – doposażenie w nowoczesne technologie dydaktyczne,
-
Pracownia nr 35 – rozbudowa zasobów edukacyjnych wspierających kształcenie w zakresie mechatroniki.
Szkolenia dla nauczycieli
W ramach projektu nauczyciele wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach, obejmujących:
-
Funkcje technologiczne w sterownikach SIMATIC S7-1500 oraz S7-1200 wykorzystywane do sterowania ruchem (TIA-MC DYDACTIC),
-
Obsługę programu do programowania i konfiguracji rozwiązań sterowania, wizualizacji i napędów (TIA-WCCS).
Efekty realizacji projektu
Dzięki realizacji projektu nastąpi wzmocnienie praktycznego wymiaru kształcenia w zawodzie technik mechatronik poprzez stałą współpracę z pracodawcami i instytucjami branżowymi. Nauczyciele zdobędą nowe kompetencje i kwalifikacje, co przełoży się na wyższą jakość nauczania i lepsze przygotowanie uczniów do wymagań rynku pracy
Planowane do osiągnięcia rezultaty projektu
- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu – 2 osoby (2 mężczyzn).
- Liczba nauczycieli, którzy nabyli kompetencje w ramach szkolenia „Funkcje technologiczne w sterownikach SIMATIC S7-1500 oraz S7-1200 wykorzystywane do sterowania ruchem” (TIA-MC DYDACTIC) – 2 osoby (2 mężczyzn).
- Liczba nauczycieli, którzy nabyli kompetencje w ramach szkolenia „Obsługa programu do programowania i konfiguracji rozwiązań sterowania, wizualizacji i napędów” (TIA-WCCS) – 2 osoby (2 mężczyzn).
- Liczba unowocześnionych programów nauczania – 1 program.
- Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 1 placówka.
- Liczba nauczycieli objętych wsparciem w ramach szkolenia „Funkcje technologiczne w sterownikach SIMATIC S7-1500 oraz S7-1200 wykorzystywane do sterowania ruchem” (TIA-MC DYDACTIC) – 2 osoby (2 mężczyzn).
- Liczba nauczycieli objętych wsparciem w ramach szkolenia „Obsługa programu do programowania i konfiguracji rozwiązań sterowania, wizualizacji i napędów” (TIA-WCCS) – 2 osoby (2 mężczyzn).
- Liczba pracowni doposażonych w sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji kształcenia zawodowego – 3 pracownie.
- Liczba podmiotów administracji publicznej lub służb publicznych na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym objętych wsparciem – 1 podmiot.
- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 2 osoby (2 mężczyzn).
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 860 135,30 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 731 115,00 zł
Projekt realizowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
powrót