Miniprzedsiębiorstwo

„AUTOMECHANIKA Z ROLNIKA”
MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO

 

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to gra edukacyjna polegająca na założeniu w szkole własnej, realnie działającej firmy, zorganizowanej na wzór spółki jawnej. Uczniowie uczestniczą w programie, którego celem jest przygotowanie do realizacji działań zarówno
w obszarze społecznym, jak i zawodowym:

  • przygotowanie do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,
  • pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia,
  • przygotowanie do wejścia na rynek pracy,
  • pomoc w weryfikacji własnych planów zawodowych i edukacyjnych,
  • kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości,
  • rozwijanie cech i umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Automechanika z Rolnika” zarejestrowało swoją działalność w dniu 21.10.2013. Liczy 11 członków/wspólników rekrutujących się z klas IV Technikum Pojazdów Samochodowych i II Technikum Ekonomicznego.

 

Przedmiotem działalności MMP jest świadczenie usług w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych oraz usługi ogólno-ślusarskie. Kosmetyka pojazdowa, konserwacja, wymiana opon z letnich na zimowe, wymiana oleju, filtrów, klocków hamulcowych, to tylko nieliczne przykłady znajdujące się w ofercie handlowej firmy. Dodatkowo miniprzedsiębiorstwo zajmuje się działalnością produkcyjną, w zakresie produkcji ławek, głównie na potrzeby szkoły.

 

Biuro rachunkowe prowadzą dziewczęta. Sporządzają one dokumentację finansową firmy, prowadzą comiesięczne rozliczenia z Radą Rodziców oraz raportowanie.

 

Klientami miniprzedsiębiorstwa są uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, mieszkańcy miasta i gminy oraz powiatu Ostróda. Młodzi przedsiębiorcy z Rolnika Starają się w jak najwyższym stopniu sprostać oczekiwaniom klientów. Cechuje ich wysoka jakość świadczonych usług wykonywanych pod czujnym okiem, nauczyciela, profesjonalisty, szybkość ich wykonania oraz konkurencyjne ceny.

 

Marzeniem uczniów jest stać się w na rynku lokalnym liczącą się firmą, konkurującą z najlepszymi w branży samochodowej w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych oraz usług ogólno-ślusarskich.
Opiekun MMP Łucja Łosiewicz

 

 

ROLNIK W FINALE

 

AUTO MECHANIKA Z ROLNIKA znalazła się na liście finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2014 zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Konkurs dotyczył wiedzy o prowadzeniu działalności gospodarczej.
Zawody Konkursu są dwustopniowe:
I stopień – kwalifikacja do zawodów centralnych, odbyła sie w dniach 7 – 11 kwietnia 2014. Komisja Konkursowa wyłoniła 30 najlepszych w Polsce młodzieżowych miniprzedsiębiorstw spośród 329 zgłoszonych.
II stopień – zawody centralne (Finał Ogólnopolski) odbędą się w dniach 29 – 30 maja br. w Warszawie.

Ocenie w postępowaniu kwalifikacyjnym podlegały:
a) raport z działalności miniprzedsiębiorstwa
b) systematyczność i rzetelność w zakresie dokumentowania działalności miniprzedsiębiorstwa na platformie internetowej programu. Sporządzenie profesjonalnego raportu to niełatwa sprawa. AUTO MECHANIKA Z ROLNIKA miała szczęście. Zakwalifikowała się do kolejnego, trudnego etapu Konkursu. Oby wielki finał okazał się równie pomyślny.

Opiekun MMP Łucja Łosiewicz

http://www.miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl/upload/File/Finalici2014.pdf

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA NAJLEPSZE MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO „PRODUKCIK 2014″

 

W dniach 29-30 maja br. miniprzedsiębiorstwo AUTO MECHANIKA Z ROLNIKA zaprezentowało swój biznes na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzielnie rywalizowało w grupie 30 najlepszych miniprzedsiębiorstw w Polsce, podczas zmagań finałowych konkursu „PRODUKCIK”

 

Organizatorami konkursu były: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnictwo w konkursie pozwoliło młodym przedsiębiorcom zweryfikować swoje osiągnięcia, doświadczenia i umiejętności podczas rywalizacji z uczestnikami z innych szkół oraz uzyskać status finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK 2014″

 

 

Plan lekcji e-dziennik Koła zainteresowań Kalendarz roku Oferta Film promocyjny

Copyright 2015 © Zespół Szkół Rolniczych
realizacja virtualmedia.pl
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.