Klub Szkół UNICEF

logo_klubu_szkol

W roku szkolnym 2012/2013 Zespół Szkół Rolniczych dołączył do Klubu Szkół UNICEF. Pomysłodawcą tej inicjatywy był przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Mówiński, który szybko zaraził nas tą myślą.

UNICEF kieruje się godną podziwu ideologią. Został obdarzony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych mandatem Rzecznika ochrony praw dzieci, by wspierać realizację podstawowych potrzeb i tworzyć warunki do pełnego rozwoju osobowości wszystkich dzieci. Kieruje się Konwencją o prawach dziecka i podejmuje starania, by prawa dziecka stanowiły kanon zasad etycznych.

 

Jednym z bardzo ważnych obszarów działań UNICEF jest kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży. W tym celu UNICEF współpracuje z różnymi placówkami zapraszając je do udziału w projektach edukacyjnych. Proponowane akcje związane są bezpośrednio z tematyką praw dziecka, edukacją globalną i międzykulturową, a także ogólno pojętym bezpieczeństwem dzieci.

 

Przyłączenie się do Klubu Szkół UNICEF oznacza długotrwałą współpracę z tą organizacją. Jest to inicjatywa edukacyjna łącząca placówki pragnące propagować wśród swoich podopiecznych idee niesienia pomocy humanitarnej najbardziej potrzebującym dzieciom z całego świata. Klub Szkół UNICEF zrzesza szkoły, które chcą aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF.

Sporządziła: Agnieszka Glonek

 

Konwencja o prawach dziecka
Plakat „Konwencja o prawach dziecka”

Prawa autorskie do prezentowanych zdjęć- UNICEF

Plan lekcji e-dziennik Koła zainteresowań Kalendarz roku Oferta Film promocyjny

Copyright 2015 © Zespół Szkół Rolniczych
realizacja virtualmedia.pl
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.