Ostróda 2010 r. / Österode Am Harz 2010 r.

Ostróda 2010 r.

31.05.2010 r. przyjechało do nas z rewizytą na 5 dni pięcioro niemieckich uczniów wraz z opiekunami: panią Ruth Milewski oraz panem Manfredem Wulfem.

Naszych gości powitał dyrektor szkoły pan Andrzej Matusiak oraz pan starosta Włodzimierz Brodiuk.

W programie pobytu w Polsce znalazły się następujące atrakcje: zwiedzanie pola bitwy w Grunwaldzie, wycieczka do Olsztyna z pobytem w Planetarium, wycieczka po Warmii i Mazurach ( Lidzbark Warmiński, Święta Lipka, Wilczy Szaniec w Gierłoży), wspólna zabawa w kręgielni, na basenie oraz wieczór Karaoke.

Udział w wymianie szkolnej motywuje uczniów do nauki języków obcych, daje okazję do poznania kultury oraz życia codziennego naszych zachodnich sąsiadów, zawierania przyjaźni oraz pozwala na obalanie stereotypów dotyczących obu narodów.

Organizacja wymiany szkolnej jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży .

Opiekun wymiany: Ewa Czuchańska

Österode Am Harz 2010 r.

W dniach od 25.04.2010 do 30.04.2010 r. sześcioro uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych pod opieką pani Ewy Czuchańskiej przebywało w ramach wymiany szkolnej w Österode am Harz w Niemczech.

Po serdecznym przywitaniu w szkole partnerskiej przez panią dyrektor Angelikę Schröter, odbyła się oficjalna uroczystość powitania polskiej grupy w sali ratusza miejskiego. Podczas pobytu w Niemczech nasi uczniowie zwiedzili Berlin, Goslar, Getyngę oraz Muzeum zjawisk w Wolsburgu, brali udział w zajęciach szkolnych, bawili się w parku rozrywki Heide Park w Soltau.