Malta

W dniach 17-21 lipca 2011 roku odbyła się wizyta przygotowawcza w St. Julians na Malcie w ramach programu Leonardo da Vinci . Koordynatorkami z ramienia Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie były Marzena Światła -Zakrzewska i Magdalena Żełobowska.

 

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Program Leonardo da Vinci wspiera także mobilność uczniów na europejskim rynku pracy, aby beneficjenci zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

 

Celem wizyty przygotowawczej na Malcie było
-dopracowania założonych, celów i metodologii projektu skierowanego do uczniów Zespołu Szkół Rolniczych kształcących się w zawodzie technik informatyk,
- określenia ról i zadań partnerów, opracowania budżetu i planu pracy projektu,
- wspólne wypełnienie wniosku o dofinansowanie projektu,
-sprawdzenie miejsc praktyk pod kątem realizacji założonych w programie celów kształcenia,
-sprawdzenie miejsc zakwaterowania.

Podczas pobytu przeprowadzone zostały wstępne rozmowy w zakładach pracy oferujących staże. Koordynatorki wraz z partnerem spotkały się dyrektorami firm informatycznych oraz zwiedziły oferowane miejsca praktyk przyszłych beneficjentów.

 

Wynegocjowana została oferta dotycząca zakwaterowania i wyżywienia. Koordynatorki przeprowadziły wizytację domów akademickich.

 

Omówiono także planowany program kulturowy z uwzględnieniem wycieczek do ważnych miejsc maltańskich m.in stolicy -Valletty

 

Podczas wizyty koordynatorki zapoznały się ze specyfiką życia na wyspie, mentalności, kultury, obyczajami oraz sposobem i zasadami komunikacji.

 

Rezultatem odbytej wizyty przygotowawczej i negocjacji będzie napisanie i złożenie projektu miesięcznych staży dla uczniów naszej szkoły.

 

Sprawozdanie przygotowały Marzena Światła -Zakrzewska i Magdalena Żełobowska

 

Plan lekcji e-dziennik Koła zainteresowań Kalendarz roku Oferta Film promocyjny

Copyright 2015 © Zespół Szkół Rolniczych
realizacja virtualmedia.pl
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.