„Spotkanie z Biblią”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Olsztynie zorganizowało warsztaty biblijne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowujące do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Spotkanie, które odbyło się 13 grudnia i dotyczyło Księgi Psalmów.

Zajęcia poświęcone technikom literackim i środkom stylistycznym w Psalmach poprowadził ks. dr Tomasz Niedźwiecki. Na „spotkaniu z Biblią” była siedmioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły, ale przybyła też młodzież z bardziej oddalonych miejsc, tj. Giżycka czy Elbląga. Intelektualne ćwiczenia zakończyły się degustacją pizzy, która świetnie zregenerowała nasze wymęczone ciała. Zachęcamy innych zainteresowanych do wspólnej przygody już w lutym 2018 roku – na kolejną edycję warsztatów.

Irena Bera