Mateusz odbiera nagrodę

W poniedziałek (26 czerwca) Mateusz Rogaski z klasy II GEO z panią Ewą Solanowską-Ratajczak pojechali na dwudniową wycieczkę do Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wycieczka ta była nagrodą specjalną w ogólnoeuropejskim konkursie Edu-Arctic. Mateusz został finalistą tego konkursu. Oboje zwiedzili dwa obserwatoria geofizyczne w Belsku i Świdrze, a także uczestniczyli w bardzo ciekawych wykładach – m.in. „Spitsbergen – przyroda, ciekawe zjawiska i badania naukowe”, „Tajemnice pola magnetycznego”, „Słońce – nieocenione źródło energii”. Ostatni wykład o „Tajemnicy wnętrza lodowców” wygłosił prof. hab. Piotr Głowacki, wieloletni kierownik Zakładu Badań Polarnych i Morskich.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak działa pole magnetyczne i jak stworzyć własną zorzę w domu. Wykonywali doświadczenia wykorzystując słońce i promienie słoneczne.

zobacz fotorelację

Plan lekcji e-dziennik Koła zainteresowań Kalendarz roku Oferta Film promocyjny

Copyright 2015 © Zespół Szkół Rolniczych
realizacja virtualmedia.pl
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.