Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Mamy nowe kwalifikacje zawodowe

Mamy nowe kwalifikacje zawodowe

Aż 92 uczniów uczestniczyło od października do grudnia w kursach dających możliwość uzyskania uprawnień: operatora wózków widłowych, obsługi pilarki mechanicznej oraz kursu na magazyniera. Udział w szkoleniach brali uczniowie pełnoletni z klas technikum i zasadniczej zawodowej. Wszystkie kursy kończyły się egzaminem i honorowane były certyfikatem .
W kursie operatora wózków jezdniowych z napędem  silnikowym uczestniczyło 68 uczniów. Celem szkolenia było uzyskanie uprawnień do obsługi wszystkich typów wózków jezdniowych: podnośnikowych, unoszących, ciągnikowych, nadładownych, spalinowych, gazowych, elektrycznych. Kurs składał się z 2 etapów – zajęć teoretycznych i praktycznych – jazdy wózkiem widłowym. Uzyskane przez uczniów certyfikaty kursu mają charakter bezterminowy i  są honorowane w całej Unii Europejskiej.

W kursie na magazyniera uczestniczyło 68 uczniów.
Celem kursu było przygotowanie kandydatów do pracy w magazynie, zapoznanie z zasadami gospodarki magazynowej oraz wypełnianie dokumentacji magazynowej. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty .

W kursie operatora  pilarek mechanicznych uczestniczyło 24 uczniów.
Celem kursu było przygotowanie kandydatów do uzyskania uprawnień obsługi pilarek mechanicznych łańcuchowych oraz do bezawaryjnej pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP. Kurs składał się z 2 etapów- zajęć teoretycznych i praktycznych – obsługa pilarki.

Koordynator kursów – doradca zawodowy-Marzena Światła-Zakrzewska