Dzień Otwarty Szkoły

Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie 28 kwietnia po raz 10. zorganizował Dzień Otwarty Szkoły. Gościliśmy ok. 500 gimnazjalistów oraz firmy i instytucje, z którymi placówka współpracuje. Na uroczystość przybyli również samorządowcy Powiatu Ostródzkiego – wicestarosta Edmund Winnicki, przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Paliński oraz naczelnik wydziału oświaty Bożena Janowicz – oraz przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw.

Otwarcie poprowadzili uczniowie klas pierwszych, którzy, jak powiedzieli, sami nie tak dawno stanęli przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i wybrali Rolnik. A ich zaangażowanie i uśmiechy stały się najlepszą reklamą placówki. Uczniowie przedstawili także prezentację szkoły stylizowaną na formułę Teleexpresu zakończoną (jak u Hanuszkiewicza) wjazdem na motorze. A potem atmosfera tylko rosła – pokaz artystycznych umiejętności dali członkowie grupy endi-bar z Olsztyna. Ich obecność w czasie święta nie była przypadkowa – wcześniej przeszkolili najlepszych uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich. Na pewno otrzymane certyfikaty i nabyte umiejętności (barman – barista) staną się szczególnie ważne w chwili poszukiwania pracy.

Po powitaniu młodzież gimnazjalna została podzielona na trzy grupy i zwiedzała szkołę, przyglądała się przygotowanym stanowiskom, aby na końcu wybrać Zawód Roku. A wybór był na pewno trudny, bowiem wszystkie kierunki prezentowały się niezwykle atrakcyjnie. Były konie, traktory, samochody nauki jazdy, możliwość zrobienia selfie, wzięcia udziału w licznych konkursach i wygrania rozmaitych nagród, przy ognisku można było upiec kiełbaskę, a w pracowniach gastronomicznych degustować przygotowane przez uczniów potrawy. Ta wielość, różnorodność, wielozawodowość robiła wrażenie…

Warto do nas przyjść!

Bo jak mówili nasi szkolni konferansjerzy – Paulina Zagrajek i Maciek Szajdek – „wszędzie dobrze, ale w Rolniku najlepiej!”