Dzień Otwarty – 22 kwietnia 2016

Społeczność Zespołu szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie zgodnie z wypracowaną tradycją podjęła uczniów gimnazjów.  W tym roku było ich ponad 500 z gimnazjów powiatu ostródzkiego i iławskiego.

Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, o której mówili przede wszystkim uczniowie, prezentując kierunki i branże zawodowe.

Gimnazjaliści mogli także wziąć udział w licznych konkursach, quizach, sprawdzić umiejętności jazdy samochodem, traktorem, wspiąć się na drabinę strażniczą.

Poza tym zaprezentowały się firmy współpracujące ze szkołą, między innymi Net System, którego właściciel uhonorował zwycięzcę konkursu na model instalacji fotowoltaicznej – Przemysława Gniewkowskiego.

Dzień zakończyliśmy z przekonaniem, że wszyscy gimnazjaliści opuścili naszą szkołę „zaopiekowani”, zyskali rozległą wiedzę o tym, jacy jesteśmy.