Bariści z II TH

Dwukrotnie,  20. I  27.11.2018,  uczniowie klasy II TH mieli możliwość uczestniczenia w kursie barista w MCK w Ostródzie. Kurs przeprowadził pan Karol Kraszewski.

Od II TH możemy wymagać teraz parzenia najlepszej (aromatycznej, pachnącej, gorącej) kawy, a także podpowiedzi, jakie gatunki wybierać, jak je rozróżniać, jak parzyć…

Dodatkowo zapoznali się ze sztuką  Latte Artto – tworzenia rysunków i wzorów z mleka na powierzchni kawy espresso.

Uczniowie zyskali wiedzę oraz przygotowanie do pracy w kawiarni (i nie tylko!). Zajęcia są podstawą do dalszego rozwoju. Na zakończenie kursu otrzymali dyplomy.

Alicja Siemianowicz